Členská základna

Oddíl má k 31. 12. 2023 174 členů, z toho 68 dospělých a 106 dětí.

Soutěže, turnaje

Hráči TJ Červený Kostelec svádí soutěžní boje v kategorii dospělých, veteránů a dětí.

Kostelecké „A“ mužstvo hraje po šestileté přestávce opět královéhradecký krajský přebor (2016, 2017, 2024). Nejlepší tým veteránů v minulosti vyhrál 4× východočeský oblastní přebor. Další dospělé týmy hrají krajskou soutěž 2. třídy („B“ a „C“ dospělí) a okresní soutěž (veteráni nad 55 let). Od r. 2010 hraje Kostelec také v dětských kategoriích, a to v babytenisu, mladších žácích, starších žácích a dorostu (v krajských přeborech a krajských soutěžích). Více o jednotlivých družstvech viz družstva.

Mimo to se na kurtech v Červeném Kostelci pořádá také několik turnajů. Pro veřejnost je určen pouťový turnaj ve dvouhrách (poslední sobota v červenci) a Memoriál Milana Wolfa (bývalý posvícenský turnaj, poslední sobota v září). Vedle toho se v areálu pořádají turnaje pro závodní hráče, jako je turnaj mužů a žen a dětské turnaje oficiální i klubové.

„Tenis je velká dřina, chceš-li být šampionem,
ale příjemná zábava, hraješ-li s přítelem.“
Motto tenisové oddílu TJ Červený Kostelec

Areál

Areál oddílu se nachází u Svojsíkova parku v Palackého ul. Nabízí příjemné tenisové prostředí se šesti kurty. Od r. 2017 stojí v areálu zcela nové tenisové zázemí, které postavilo město Červený Kostelec. To také vlastní veškerý nemovitý majetek v areálu a také finančně podporuje klub formou dotačního programu.

Provozní řád areálu najdete v souborech pod článkem.

K dispozici je také wi-fi připojení, které nám poskytla firma JOSI! Heslo dostanete v klubovně.

Vytíženost areálu

Areál bývá plně vytížen ve všední dny cca od 16 hod. O víkendech se navíc často hrají v našem areálu mistrovská utkání (9–16 hod.). Doporučujeme proto využít rezervace (viz níže).

Rezervace

Veřejnost i členové oddílu si mohou rezervovat kurt, a to přes rezervační systém.

Historie oddílu

Díky spolupráci se Státním okresním archivem Náchod byly digitalizovány čtyři skvělé fotokroniky bývalého dlouholetého předsedy oddílu Milana Wolfa a Güntera Círa. K nahlédnutí jsou ve fotogalerii, v klubovně, popř. k dostání na flešce u předsedy.

K prohlédnutí je také nejstarší videozáznam z areálu. Byl pořízen v letech 1981–1988 a jeho autorem je Jiří Zajíček, kterému tímto děkujeme za možnost zveřejnění. Náš areál je natočen od času 1:32.

Počátky červenokosteleckého tenisu na hřišti pod sokolovnou byly zaznamenány na unikátním videu z r. 1928, a to v čase 22:34.