Zkvalitňování areálu

Červenokostelecký tenis má novou přetlakovou halu!

Od pátku 14. října mohou tenisté z Červeného Kostelce a okolí využívat novou přetlakovou, tzv. „nafukovací“ halu. Městu Červený Kostelec ji v tento den předala firma Calypso group s. r. o., největší dodavatel tohoto typu hal v Evropě. Provozuje ji oddíl tenisu červenokostelecké TJ. Hala je sezonní, tzn. bude každoročně v provozu do jara, kdy bude opět složena.
Červenokostelecký tenis má novou přetlakovou halu!

Přetlaková hala v Červeném Kostelci stála město 2 843 500 Kč vč. DPH a její instalaci předcházela zhruba tříletá technická a úřední příprava. Zadání výběrového řízení bylo vytvořeno na základě požadavků od tenisového spolku a průniku technických informací provozovatelů hal v celém kraji.

Druhou částí celého projektu instalace „nafukovačky“ byla také výstavba jejího technického zázemí, které bude sloužit vyjma uskladnění haly přes letní měsíce také pro uložení antuky a nezbytného nářadí oddílu. Tuto budovu stavěla firma Průmstav Náchod s. r. o. za cenu 3 005 197, 88 Kč vč. DPH bez víceprací.

Premiérově jsme „zafoukli“ halu ve čtvrtek 13. října 2022 pod vedením technika dodavatelské firmy. Celkem se cca sedmihodinové práce brigádně účastnilo 22 členů klubu a jejich přátel.

Ceny pronájmu a rezervace

Halu bude provozovat TJ Červený Kostelec, z. s., konkrétně oddíl tenisu, a to vždy v zimní sezoně, tedy cca od poloviny října do poloviny dubna. Hala je tedy sezonní, tzn. bude každoročně na podzim pod odborným vedením instalována a na jaře sbalena.

Rozhodnutím výkonného výboru tenisového oddílu byly ceny za pronájem stanoveny takto:

Pondělí–neděle
8–13 hod. 250 Kč/hod./kurt
13–22 hod. 350 Kč/hod./kurt

Rezervovat si může kurt kdokoliv. V tuto chvíli se dolaďuje funkčnost rezervačního systému, který umožní také platbu on-line. Do data spuštění prosím volejte o rezervace předsedovi klubu na tel. 734 313 590. 

 

     

Děkujeme

Rozhodnutí instalovat přetlakovou halu v Červeném Kostelci bylo důležité ze dvou důvodů. Zaprvé se tím rozvolnila kapacita v naší pevné sportovní hale, kde nyní mohou trénovat i florbalisté a větší počet hodin má také volejbal a fotbal. Zadruhé byla nezbytnou podmínkou pro systematický rozvoj červenokosteleckých malých tenistů, kteří doteď museli hrát v příliš velkých skupinách ve sportovní hale, popř. jezdit na 13 a více hodin týdně do haly v Náchodě.

Provozování „nafukovačky“ je pro větší kluby, mezi které se již ten červenokostelecký také počítá, standardem, proto jsme za nákup tohoto skvělého zařízení vděční. Vzhledem k výše psanému si ale troufám říci, že vděčné jsou i jiné spolky.

Děkujeme tedy všem, kteří se na přípravě, průběhu a dokončení tohoto velkého projektu podíleli.

Za výkonný výbor tenisového oddílu Tomáš Kábrt, předseda

Foto: www.martinkabrt.cz

Související

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás.