Výsledky

Červený Kostelec Open ovládl Matěj Křížek z Mostu

Turnaj kat. C mužů, který každoročně nabízí ke sledování nejlepší tenis v našem areálu, letos ovládl mladý hráč TK Most Matěj Křížek. Čtyřhru ovládla dvojice Vladimír Jahelka a Lukáš Gernát.
Červený Kostelec Open ovládl Matěj Křížek z Mostu

Turnaj se uskutečnil o víkendu 2.–3. července a zúčastnil se ho slušný počet 19 hráčů převážně z východočeské oblasti. V prezenční listině se však našli také borci z Prahy, České Lípy nebo Mostu.

 

Los si hned zpočátku pohrál s domácími hráči, kdy se v předkole utkali debloví partneři Jan Gerhardt s Tomášem Kábrtem. Zápas vyzněl jasně pro červenokosteleckou jedničku. Honza – lehce zdravotně indisponovaný – v dalším kole bohužel prohrál s pozdějším vítězem turnaje Matějem Křížkem 4:6 a 1:6. Další domácí hráč David Fučík prohrál se semifinalistou Jaromírem Hladíkem.

Čtyřhry ovládli favorité

Během nedělního dne se turnaj dvouher dostal do čtvrtfinále a turnaj čtyřher do finále. Ve čtyřhrách domácí borci těsně prohráli s nasazenou dvojicí č. 2 Radomírem Machkem a Michalem Svobodou (4:6, 7:6 a 8:10 v supertie-breaku). Tito se následně probojovali až do finále. Druhá domácí zkušená dvojice Richard Brát a Jiří Kult statečně vzdorovala nasazeným jedničkám Vladimíru Jahelkovi a Lukáši Gernátovi, někdejšímu vítězi Pardubické juniorky ve čtyřhře, ale po boji nakonec podlehla, což Jiří Kult okomentoval v průběhu slovy: „Chlapi, je to sice 0:6, ale mohlo ty být klidně 3:3.“ Nasazené jedničky kvalitní rozehru zúročily v dalším průběhu turnaje a celý turnaj ovládly.

Nejlepší tenis nabídlo semifinále dvouhry

Ve dvouhře jsme se dočkali nejdramatičtějšího tenisu v nedělním semifinále. V prvním z nich na sebe narazili Lukáš Gernát (SK Matchball Česká Lípa) a východočeská tenisová legenda Jaroslav Hanuš (TJ Lázně Bělohrad) a ve druhém mladí Matěj Křížek (TK Most) a Jaromír Hladík (LTC Jaroměř). Oba zápasy trvaly přes 2,5 hod. a nabídli vynikající výměny, absolutní nasazení a nervydrásající průběh – vše, co si fanoušek tenisu můžeš přát. Škoda jen, že diváků bylo v parném nedělním popoledni pomálu.

Do finále se nakonec dostal po dvou těsných výhrách v tie-breacích Jarda Hanuš a Matěj Křížek, který otočil stav 1:5 ve třetím setu. Finále se mělo hrát v pondělí, což kvůli pracovnímu vytížení Jaroslav Hanuš musel vzdát, a tak se z vítězství mohlo radovat mládí.

Za všechny organizátory gratulujeme a děkujeme všem hráčům za klidný a přátelský průběh turnaje!

A nezapomeňte se podívat na skvělé reportážní fotky Martina Kábrta z turnaje!


Foto:
www.martinkabrt.cz

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás.