Výsledky

Historicky první halový turnaj ČTS v Červeném Kostelci ovládla domácí Natálie Jará

V naší přetlakové hale jsme o víkendu 3.–4. února pořádali turnaj kategorie C dorostenek. Historicky první halový oficiální turnaj v Červeném Kostelci ovládla domácí hráčka, skvělá Natálie Jará, a to jak ve dvouhře, tak i ve čtyřhře.
Historicky první halový turnaj ČTS v Červeném Kostelci ovládla domácí Natálie Jará

Turnaje se zúčastnilo 13 hráček převážně z východních Čech, ale přítomné byly také dívky ze Sparty Praha nebo Mila Olomouc. Domácí prostředí využily tři hráčky, Zoe Viola Bílá, Laura Bejšovcová a Natálie Jará. Další dvě přihlášené bohužel schvátila nemoc těsně před akcí. 

 

V naší dvoukurtové hale, kterou využíváme díky městu Červený Kostelec od podzimu roku 2022, se hráčky utkaly ve dvouhře a čtyřhře. Zatímco první jmenovaná domácí hráčka, Zojka Bílá, těsně nezvládla první kolo (prohra 4:10 v supertie-breaku), Lauře se v úvodním kole povedl nevídaný obrat ze stavu 3:6, 2:5 a 0:40 a nakonec zvítězila 3:6, 7:6 (4), 1:0 (5). K obratu proti skvěle hrající Anežce Lučanové ze Dvora Králové přispěl jak extrémně zlepšený výkon Laury, tak stále se zvětšující nejistota talentované soupeřky. V dalším kole už Laura narazila a i kvůli nekoncentrovanému výkonu prohrála jasně 1:6, 0:6.

Natálie Jará v sobotu odehrála jako první nasazená pouze jeden zápas, kde smetla pražskou soupeřku 6:1, 6:0. Semifinále a finále se konalo v neděli a čekaly na ni dvě velmi šikovné hráčky: Amálie Drobková z Nového Bydžova, hrající za Žiželice, a pak ve finále Kamila Žáčková z Mila Olomouc. V prvním setu semifinále se Natálie rozehrávala, přesto dokázala mladší soupeřku přetlačit 6:3 a druhý set už jí nenechala vydechnout, 6:0. Ve finále naši hráčku čekala technicky nejlépe vybavená Kamila Žáčková z Mila Olomouc. Finále nabídlo dlouhou řadu krásných a dlouhých výměn, ve kterých ale měla většinou navrch domácí hráčka, která byla často o něco rychlejší, tvrdší a vynalézavější. Výsledek tak byl nakonec až překvapivě jasný, 6:2 a 6:1, a Natálka se mohla zaslouženě radovat z prvního dorosteneckého triumfu v kariéře.

(Zleva) Stříbrná Kamila Žáčková a zlatá Natálie Jará Zleva stříbrné Amálie Drobková, Anežka Lučanová, zlaté Michaela Čaponouvá, Natálie Jará

Pro přesnost, byl to první dorostenecký triumf ve dvouhře, ten úplně první si totiž Náťa připsala o den dříve ve čtyřhře, když nejprve jasně porazila se svou parťačkou Míšou Čapounovou z Tesly Pardubice naši Lauru Bejšovcovou a Andreu Vítovou z Trutnova (6:2, 6:1), a pak v krásném večerním finále zvítězily nad dvojicí Lučanová–Drobková 6:4, 5:7, 1:0 (5). 

Natálie Jará tak pokračuje ve svých skvělých výkonech a perfektně se připravila na další vrchol této zimní sezony, východočeské oblastní přebory, které se konají příští víkend v Hradci Králové. Držíme jí všichni palce. 

 Za spokojený výkonný výbor T. Kábrt

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás.