Výsledky

Jiří Prouza obhájil vítězství na Memoriálu Milana Wolfa, letos s Honzou Gerhardtem

Krásné podzimní počasí, 34 hráčů, skvělá atmosféra a velmi dobrý tenis, to byl 7. memoriál Milana Wolfa. Vítězství letos urvali Jiří Prouza s Honzou Gerhardtem, když ve finále porazili Natálii Jarou a Jiřího Hlávku. Útěcha šla pro duo Ondřej Košťál – Jan Zajíček.

Letošní podzim je zalitý sluncem a naštěstí – i přes meteorologické prognózy – to nebylo výjimkou ani v sobotu 30. října. O prodlouženém víkendu se letos sešlo v našem areálu 34 hráčů, což je velmi, velmi pěkný počet. Dalších cca 30 lidí se přišlo podívat, a tak to u nás na 7. memoriálu MIlana Wolfa žilo.

Na začátku turnaje jsme všichni uctili památku našeho dlouholetého člena Heřmana Semeráka a pak už se šlo losovat. Osudí nejprve jako vždy přiřklo členům výkonnostní skupiny A hráče z výkonnostní skupiny B a pak byly zcela bez nasazování výsledné dvojice vylosovány do pavouka. Z předkola a prvních kol se šlo buď dále v hlavním pavouku, nebo do turnaje útěchy.

Los vytvořil naprostou většinu vyrovnaných dvojic, a tak jsme se mohli kochat velmi pěkným tenisem. Do seminifále hlavní soutěže se po poledni prokousaly v první polovině pavouku dvojice Šebesta–Kábrt J. a Hlávka–Jará a v té druhé Kábrt M.–Ryba a Prouza–Gerhardt. První semifinále nabídlo vyrovnaný tenis plný pěkných výměn. Nakonec rozhodla skvělá hra naší patnáctileté N. Jaré, která se rozhodla, že letos zaútočí na double (když už vyhrála pouťový turnaj) a spolu s Jirkou vyhráli 9:5. Druhé semifinále bylo jednoznačnou záležitostí naší mužské jedničky a velmi dobře hrajícího Jirky Prouzy, který se pro změnu rozhodl, že letos obhájí loňské vítězství (nakonec 9:2).

Bronzoví borci z hlavní soutěže: Jan Ryba – Milan Kábrt, Luboš Šebesta – Jan Kábrt Vítězové útěchy Ondřej Košťál a Jan Zajíček a stříbrné duo David a Jan Fučíkovi

Finále na centrkurtu sledovalo na 40 lidí, kteří pěkné výměny doprovázeli potleskem. Po 13 gemech skvělého tenisu a výsledku 9:4 se z dalšího prestižního prvenství radovali Jiří Prouza a Honza Gerhardt, který prohlásil, že to s Jirkou bylo skvělé a všechno šlo "tak nějak v pohodě, úplně samo".

V malém finále turnaje útěchy se proti sobě postavila rodiná dvojice Fučík Jan – Fučík David a vysoká dvojice Košťál Ondřej – Zajíček Jan. Převahu nakonec měly dvě dvoumetrové věže, když vyhrály 9:5.

Stříbrní hráči z hlavní soutěže Natálie Jará a Jirka Hlávka Vítězové 7. memoriálu Milana Wolfa Jiří Prouza a Jan Gerhardt!

Všem účastníkům děkuje v. v. za účast i skvělou atmosféru, šlo o jeden z nejpovedenějších ročníků. Dále děkujeme Honzovi Diblíkovi a Petrovi Krčmářovi za přípravu občerstvení a společnosti Rubena za pěkné ceny. Tak příští rok!