Výsledky

Nejlepším hráčem Červený Kostelec Open se stal Martin Fiala z Trutnova

Turnaj mužů kat. C pojmenovaný Červený Kostelec Open, který se u nás konal o víkendu 1.–2. července, tradičně nabídl ke sledování nejlepší tenis v sezoně. Letos pavoukem prošel nejdál, a dokonce bez ztráty setu Martin Fiala z Lokomotivy Trutnov, který ovládl s Petrem Javůrkem ze stejného klubu i čtyřhru.
Martin Fiala (Loko Trutnov, vlevo) a Jiří Fiedler (TK Sport)

Do pavouku se přihlásilo celkem 18 hráčů převážně z východních Čech, ale objevil se v něm i borec z Blanska nebo dva polští hráči. Po úvodním přírodním nakropení, které přišlo hned po začátku dvouher, se hrál po celý den velmi dobrý tenis, což potvrzovali především hráči z ještě stále divizních Lázní Bělohrad nebo mladíci z Trutnova, TK Sport a Hradce Králové. Domácím hráčům se turnaj nepovedl a nikdo z nich se neprokousal do bojů o poháry.

V semifinále se měla utkat s Martinem Fialou (Loko Trutnov) hrající legenda Jaroslav Hanuš (TJ Lázně Bělohrad). Nasazená jednička v sobotu ve dvou tříhodinových bitvách porazila Jiřího Pejsara (DTJ H. Králové) a následně Wojciecha Medynského (Loko Trutnov). Protože se ale Jarda šetřil na důležitý mistrák v Německu, který ho čekal další víkend, rozhodl se své tělo již nezatěžovat a do semifinále nenastoupil.

Porod během prvního kola

Do druhého semifinále se dostal Jiří Fiedler (TK Sport, roč. 2004), když vybojoval bitvu s druhým nasazeným Radomírem Machkem (TJ Lázně Bělohrad), jehož pozornost mírně ovlivňoval fakt, že se stal ve druhém setu prvního kola strejdou. Tímto zdravíme jeho dvojče Vladimíra a přejeme malé Izabelce co nejvíce zdraví a s předstihem zajišťujeme volnou kartu do našeho turnaje mladších žákyň. 🙂 Druhým semifinalistou se stal zaslouženě Jiří Bartoš (Tenis Nová Paka, roč. 1972). Nedělní semifinále mezi mládím a zkušeností vyznělo jasně pro mládí (6:3, 6:0).

Ve finále tak proti sobě nastoupili Martin Fiala (roč. 2006) s Jiřím Fiedlerem (roč. 2004) a po úvodním těsně prohraném setu se rozhodl Jiří Fiedler z finále odstoupit kvůli zdravotním problémům – konkrétně kvůli nedostatku sil, které mu sebrala nedávno prodělaná střevní chřipka. Z premiérového vítězství na ČeKos Open se tak mohl radovat Martin Fiala.

Fiala si poté spolu se svým kolegou z klubu Petrem Javůrkem zlepšili den ještě vítězstvím ve finále čtyřhry nad Danielem Kubaštou (TK Česká Skalice) a Jaromírem Hladíkem (SK Rychnovek).

Všem zúčastněným děkujeme za férový přístup, velmi pěkné sportovní výkony a zveme je na turnaj opět příští rok. 

 

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás.