Souhrny

Soutěže družstev ukončeny: ČeKos je čtyřikrát stříbrný a jednou bronzový!

Po dvou letech, kdy se soutěže družstev hrály formou pavouka, jsme si letos dosyta užili plnou porci zápasů. Náš klub šel do sezony se čtyřmi týmy v krajském přeboru, šesti v krajské soutěži a jedním v okresním přeboru nad 55 let.
Soutěže družstev ukončeny: ČeKos je čtyřikrát stříbrný a jednou bronzový!

Resumé: Máme za sebou úspěšnou sezonu

Začněme celkovým resumé: čtyři stříbra a jeden bronz je velmi dobrým klubovým výsledkem a lze konstatovat, že máme za sebou nadprůměrnou a úspěšnou sezonu. Z těchto „cenných kovů“ je nejcennější jistě bronz z krajského přeboru starších žáků. Zbylá umístění na „bedně“ získala naše družstva v krajských soutěžích a okresní soutěži nad 55 let. Mladší žáci a dorost v krajském přeboru skončili svorně 5. a udrželi tak tuto kvalitní soutěž i pro další rok. Je tedy zřejmé, že výkonnostně se náš klub pohybuje na rozmezí krajského přeboru a krajské soutěže. A je už na nás, abychom zdvihli laťku ještě výš. To ukáže čas.

Dospělé zachránili veteráni

A teď již postupně. Áčko dospělých se v krajské soutěži 1. třídy opět chtělo rvát o umístění mezi prvními třemi týmy, což by dokázalo popáté v řadě. Bohužel jasná porážka od favorita skupiny, dvě těsné prohry s rivaly a shoda ostatních výsledků mohly za to, že ČeKos bere po dlouhé době brambory. O to větší radost jsme ale měli z výsledku našich veteránů, kteří se nejprve smířili s bronzem, aby o týden později zjistili, že díky příznivému výsledku cizího dohrávaného zápasu skončili stříbrní! Gratulujeme! Céčku alias dorostencům na zkušené a obzvlášť béčku se sezona nevydařila a obě družstva uzavíraly krajskou soutěž 2. třídy.

Mládež jede

Do bojů o mládežnické vavříny jsme poslali v každé kategorii jeden tým do krajského přeboru a jeden do krajské soutěže. Naše nejmenší hráče, babytenisty, jsme nechali sbírat první herní zkušenosti v krajské soutěži. Jak bylo psáno výše, nejlépe si počínali starší žáci a žákyně, kterým o jeden set uniklo stříbro, a skončili tak ve své kvalitní lize třetí. Pátá místa mladších žáků A a dorostu A znamenají zajištění účasti v přeboru i pro další rok, což je pro naši tenisovou školu velmi důležité.

Zato v krajských soutěžích to byly výsledkové hody. Mladší žáci B, starší žáci B i dorost B skončili všichni stříbrní, za což si zaslouží přinejmenším uznání a ukázali tak, že hru ovládají na velmi dobré úrovni. Většinu z nich čeká příští rok boj v přeboru za áčko, a tak je skvělé, že získali spoustu vítězných zkušeností.

Nejsmolnějším týmem se letos jednoznačně stali naši babytenisté. Jeden zápas jasně vyhráli, jeden jasně prohráli a zbylé tři utkání skončili remízou. Vzhledem k tomu, že se vítěz určit v tenise musí, rozhodovala pomocná kritéria a ta byla vždy na straně soupeřů. V této kategorii ale tolik o výsledky nejde a důležité je, že je to i přesto velmi bavilo a chtějí na sobě pracovat dále.

Díky, díky, díky!!!

Všem hráčům děkujeme za účast, kapitánům za nervy při zařizování a vedení mistráků, rodičům za ochotu jezdit s dětmi a vůbec všem, že ČeKos žije!

Za v. v. tenisového oddílu T. Kábrt

Související

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás.