Souhrny

Souhrn soutěží družstev: Druhou nejúspěšnější sezonu za deset let korunoval postup áčka dospělých

Do letošní sezony družstev jsme šli s počtem 12 týmů, což je mimochodem klubový rekord, a hlavně posilněni spoustou kvalitních zimních tréninků v nové přetlakové hale. Očekávání byla vysoká a byla bezezbytku naplněna.
Absolutně soustředěná Karolína Hečková

Resumé: 1 zlato, 5 stříber, 2 bronzy

Z dvanácti týmů bere osm ve svých soutěžích medaili – a nejsou to soutěže podřadné: všechna A družstva hrají krajský přebor, béčka krajské soutěže. Svědčí to o tom, že se u nás hraje velmi dobrý tenis a chybí už jen krok (u některých týmů dokonce jeden set) k tomu, abychom se posunuli o řád výše. Věřím, že tento krok u některých družstev uděláme již příští rok.

V těchto skvělých výsledcích se totiž odráží mimo jiné kvalitní zimní příprava, kterou jsme mohli absolvovat díky nákupu přetlakové haly městem Č. Kostelec a za to (opět) patří městu velký dík. Další dík posíláme všem hráčům a jejich rodičům, kteří většinou velmi disciplinovaně dojíždějí na tréninky, a také všem trenérům, jejichž širší základna umožňuje individuálnější přístup k hráčům. Jsem proto přesvědčen, že letošní výsledky jsou začátkem vzestupu kosteleckých výkonů.

Dospělí A se po šesti letech vrací do krajského přeboru

Jediné A družstvo, které nehrálo krajský přebor, bylo do letoška družstvo dospělých. To se po šesti letech konečně změnilo. Po sérii druhých a třetích míst to letos konečně klaplo a krajskou soutěž 1. třídy jsme vyhráli. Nutno říct, že zaslouženě – porazili jsme všechny soupeře až na kvalitní tým z Nové Paky, který však prohrál v jiných utkáních.

O postup do přeboru se zasloužili tito hráči (zleva): Patrik Erlebach, Martin Müller, Jan Ryba, Jan Gerhardt, Tomáš Kábrt, Veronika Turková (na fotu chybí), Karolína Hečková, Natálie Jará (na fotu chybí), Denisa Drtinová.

Stříbrné týmy

Ze stříbrných týmů musíme vyzdvihnout naše starší žáky A, kteří získali tento cenný kov v krajském přeboru. Z nižších krajských úrovní je nutno zmínit dospělý B tým, kterým postup do krajské 1. třídy utekl o jeden těsný zápas podobně jako týmu dorostu B (ti hráli o postup do kr. přeboru), a pak naše babytenisty drtící všechny soupeře – až na skvělý tým z Trutnova, se kterým sehráli vyrovnaný mač, ale nakonec podlehli. Stálicí jsou veteráni, letos v okresním přeboru nad 55 let druzí.

Bronzoví a ti ostatní

Třetím místem překvapili naši mladší žáci A, kteří v krajském přeboru rozhodně nepatřili mezi favority. O to větší radost jsme z jejich úspěchu měli. V krajské soutěži brali bronz také starší žáci B.

Z ostatních týmů jmenujme nejprve dorost A, který se 5. místem udržel v krajském přeboru, a pak dorost C, zaručeně nejsmolnější tým letoška: z šesti zápasů čtyřikrát prohrál 4:5 a bral nakonec šesté místo. Mladší žáci B, tým, jehož hráči a hráčky teprve sbírali zkušenosti s klubovým hraním a výsledky tomu odpovídali: mladé družstvo skončilo ve čtyřčlenné skupině krajské soutěže třetí, čímž se dostalo do béčkové nadstavby, kde to pavoukem dotáhlo mezi nejlepší dva týmy (finále se nakonec dle rozhodnutí svazu nehrálo). Posledním týmem, který jsme nezmínili, bylo C družstvo dospělých, které s jedním vítězstvím skončilo ve 2. třídě sedmé.

Díky, díky, díky!!!

Všem hráčům děkujeme za účast, kapitánům za nervy při zařizování a vedení mistráků, rodičům za ochotu jezdit s dětmi a vůbec všem, že ČeKos žije!

Souhrn

Dospělí A (krajská 1. třída): 1. místo 
Dospělí B (krajská 2. třída): 2. místo
Dospělí C (krajská 2. třída): 7. místo
Veteráni (okr. přebor nad 55 let): 2. místo
Dorost A (krajský přebor): 5. místo
Dorost B (krajská 1. třída): 2. místo
Dorost C (krajská 1. třída): 6. místo
Starší žáci A (krajský přebor): 2. místo
Starší žáci B (krajská 1. třída): 3. místo
Mladší žáci A (krajský přebor): 3. místo
Mladší žáci B (krajská 1. třída): 1.–2. místo v nadstavbě B
Babytenis (krajská soutěž): 2. místo

Agátka s Markétkou, postrach babytenisové soutěže

Za v. v. tenisového oddílu T. Kábrt

Související

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás.