Souhrny

Výsledky jednotlivců v r. 2023: Mezi širší východočeskou špičkou máme Natálii Jarou, Davida Špeldu a Markétu Pavlovou

Sezona 2022–2023 je za námi a můžeme s uspokojením konstatovat, že byla velmi úspěšná, ne-li nejúspěšnější za poslední dekádu. O úspěchu družstev jsme psali ve vlastním článku, nyní se zaměříme na úspěchy jednotlivců. Především budeme psát o dorostence Natálii Jaré, starším žákovi Davidu Špeldovi a babytenistce Markétě Pavlové.
Naše blonďatá kometa Markéta Pavlová.

Natálie Jará zapisuje po první sezoně v dorostu 22. místo

Natálie letos vstupovala do velmi náročné kategorie dorostenek a čekal ji těžký úkol: co nejvíce se přiblížit loňskému nejvyššímu žebříčkovému umístění mezi staršími žákyněmi ve východních Čechách v novodobé historii klubu (byla 18., 232. v ČR). A uspěla! Několik čtvrtfinále, 1 bronz a 1 stříbro, k tomu mj. dvakrát postup do druhého kola na B turnaji, ji vyneslo na 22. místo ve východních Čechách, což je na první sezonu v dorostu vynikající výsledek.

I když, jak sama prohlásila, cíl jí unikl, chtěla být ještě o pár míst lepší. Hned první turnaj v nové sezoně, kde prohrála až ve finále, naznačuje, že by vyšší příčky mohly být dosažitelné. Držíme jí palce, je skutečně veliký dříč a své umístění si stoprocentně zaslouží.

Natálie při svém obávaném forehandu, kterým trápí mimo jiné i naše hráče A-družstva dospělých :-)
Natálie při svém obávaném forehandu, kterým trápí mimo jiné i naše hráče A-družstva dospělých :-)

David Špelda zakončil starší žáky ve velkém stylu

Náš nejlepší starší žák a tahoun úspěšných červenokosteleckých týmů vlastně již od babytenisu zakončil svou kategorii skvěle. Na turnajích dosáhl třikrát na bronz a třikrát na stříbro. K úplné spokojenosti chybělo jen aspoň to jedno zlato (a pár míčů, kdy dvakrát prohrál v boji o postup do finále 8:10 v supertie-breaku), což ho vyneslo na 30. místo ve východních Čechách.

Nyní Davida čeká přesun do dorostu, což je v případě chlapců ještě těžší než u dívek, protože vývojově vstupují do této kategorie ještě jako žáci a po 4 letech odcházejí do dospělých již jako fyzicky téměř kompletní muži. Přejeme tedy Davidovi hodně trpělivosti a píle, protože tento věk je pro všechny zúčastněné velmi náročný.

David Špelda ukončil své působení v kategorii starších žáků

Mezi nejmladšími zářila Markéta Pavlová

Z mladších kategorií zaslouží speciální odstavec vynikající Markétka Pavlová, která nejprve bez ztráty květinky dotáhla spolu s Agátkou Hečkovou družstvo k druhému místo ve své soutěži, aby následně na prázdninových turnajích jednotlivců bojovala ve velké konkurenci o přední příčky. Ze 4 turnajů si odvezla 2 bronzy a 2 čtvrtfinále, když se před ní za celou dobu dostala jen jedna dívka (soutěže se v této kategorii hrají smíšené). Můžeme tak směle říct, že Markéta je nejen rychlá jako blesk, má ránu jako středně rostlé hříbě a je bojovná jako hladový dravec, ale také patří mezi to nejlepší, co ročník 2014 ve východních Čechách nabízí. A my jsme moc rádi, že s ní můžeme spolupracovat!

Markét (zcela vpravo) na turnaji ve Dvoře Králové nad Labem

Z dalších hráčů a hráček musíme také zmínit babytenistu Maxima Nemetha, který skončil na turnaji v Bílině 5. z 19, čímž stvrdil své neustále se zlepšující výkony, dále duo Andrea Šebestová a Laura Bejšovcová, které jdou výkonnostně také  nahoru (i když na turnajích to zatím nemá kýžený odraz), a pak také našeho nového člena Wojciecha Sadowskiho, který v kategorii mladších žáků získal 2 stříbra. A my jsme moc rádi, že našim A-týmům pomůže v nadcházející sezoně v bojích v krajském přeboru!

Maxim se svou tetou na turnaji v Bílině Wojciech na turnaji na hradeckém Edenu
Maxim se svou tetou na turnaji v Bílině Wojciech na turnaji na hradeckém Edenu

Všem zmíněným gratulujeme, děkujeme za skvělou reprezentaci oddílu a přejeme do nadcházející sezony hodně úspěchů! A i kdyby nepřišly, jsme rádi, že je máme, protože jsou jak skvělí sportovci, tak i skvělí lidé.

Za v. v. Tomáš Kábrt

Související

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás.