Výsledky

Výsledky jednotlivců v r. 2022: Natálie Jará nejlepší v novodobé historii klubu!

Naši nejlepší tenisté bojují také na turnajích jednotlivců, kde poměřují síly s hráči ostatních klubů našeho regionu a občas také z jiných částí naší republiky. Mezi všemi letos zářila starší žákyně Natálie Jará, která se svými výkony dostala ze všech hráčů našeho klubu na nejvyšší příčku celostátního žebříčku za více jak dvacet let!
Výsledky jednotlivců v r. 2022: Natálie Jará nejlepší v novodobé historii klubu!

Natálie Jará v hráčské východočeské špičce

Čtrnáctiletá Natálie objela v r. 2022 celkem třináct turnajů. Čtyři z toho v dorostenecké kategorii, kam dorostla na podzim letošního roku, a devět turnajů ve starších žákyních. Zde patřila k nejlepším hráčkám ve východních Čechách už vloni a letos, v posledním roce této kategorie, to každý víkend jen potvrzovala.

Na turnajích skončila celkem 8× v semifinále a 5× až ve finále, z čehož sice zlato cinklo jen jednou (ve čtyřhře s Luckou Mertlíkovou na turnaji na Edenu), ale to nyní vůbec nevadí. Daleko cennější je její pravidelná účast v závěrečných bojích, což obzvlášť v deblu splňovala Natálie pravidelně. Nutno dodat, že těchto výsledků dosahovala bez větší zimní přípravy v hale, což svědčí o jejím nenaplněném potenciálu – samozřejmě za předpokladu, že bude nadále makat jako doteď.

Lucka a Natálie

Dosažené výsledky obohacené o body z mistráků starších žáků a dorostu ji vynesly ve starších žákyních na 18. místo ve východních Čechách a 232. příčku v České republice, což je výsledek, který v novodobé historii klubu (tedy od r. 2000) nepamatujeme. Spolu s tím ještě byla také na 32. místě ve východních Čechách v dorostenecké kategorii. Natálii gratulujeme, děkujeme za vynikající reprezentaci klubu – mimo jejích sportovních schopností je to také férová hráčka a milá slečna – a přejeme jí, ať jí tenis vydrží u srdce i přes probouzející se pubertu. 😊

Lucie Mertlíková stíhá Natálii

Nová hráčka našeho klubu, Lucie Mertlíková, která k nám na vlastní žádost přešla na podzim 2021 z České Skalice, se Natálii téměř vyrovnala a získala také velmi pěkné umístění. Jedno semifinále, tři čtvrtfinále ve dvouhře a tři semifinále a tři finále ve čtyřhře s Natálií ji vynesly na 23. místo ve východních Čechách a 283. v celostátním žebříčku, čímž se stala čtvrtou nejlepší hráčkou našeho klubu za posledních dvacet dva let. Jsme rádi, že ji máme, protože je podobně jako Natálie skvělá sportovkyně a velmi milý člověk. Gratulujeme a ceníme si, že si vybrala pro trénink a reprezentaci právě nás.

Lucka

Další medailisté: Laura Bejšovcová, David Špelda a Andrea Šebestová

V druhé vlně za výše uvedenými hráčkami jsou o rok mladší tenisté Laura Bejšovcová, David Špelda a Andrea Šebestová. Všichni se umístili okolo padesátého místa ve východních Čechách. Lauře a Andree to cinklo dvakrát (Laura: bronz ze Dvora ze čtyřhry s Natálií, stříbro z dalšího turnaje ve Dvoře s Andreou), potažmo jednou (Andrea). David si zahrál na dobře obsazeném turnaji v Kolíne finále čtyřhry.

Laura
David
Andrea

Všem našim borcům děkujeme a přejeme jim dobré výsledky i v roce 2023! Speciální poděkování posíláme rodičům, kteří naše svěřence na turnajích – často časově velmi náročných – doprovázejí. Díky!

Za v. v. tenisového oddílu TJ Č. Kostelec T. Kábrt
Foto: www.martinkabrt.cz

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás.